Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... poprire
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

poprire

Buna ziua. Mi s-a pus poprire pe cont pentru neplata unor contributii la stat, cu toate ca acestea erau platite.

Dupa ce s-au facut cercetari fiscul a constatat ca intr-adevar s-au poprit eronat si incasat eronat sumele.

Insa pentru ca banca sa vireze sumele mi-a perceput un comision de 100 euro, pe care vreau sa-i recuperez.

Imi poate spune cineva, care este modalitatea, pe cine chem in judecata si daca se poate si o reglementare juridica.

Multumesc
chemati in judecata pe cel care a facut poprirea ilegal
Buna ziua. Intr-adevar trebuie sa dau in judecata pe cine a pus poprirea, dar nu am primit nici somatia si nici titlul executoriu. Ce contest?
poprirea se face fara somatie. aveti dreptul la contestatie la executare in termen de 15 zile de la data la care ati luat cunostinta de infiintarea popririi.