Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Salariata in preaviz, angajata pe perioada determinata ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Salariata in preaviz, angajata pe perioada determinata - gravida

Buna ziua ! Va rog sa ma lamuriti in urmatoarea problema : am o angajata care a intrat de astazi in preaviz , are contractul pe perioada determinata care expira in septembrie . Dupa ce a fost anuntata ca nu o sa mai lucreze a adus adeverinta de la medic ca este gravida. Ce obligatii am eu ca si angajator ?Sau ea ce drepturi are ca si angajata? Multumesc
Multumesc frumos.