Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Micsorare pensie intretinere ( tata in spania)
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Micsorare pensie intretinere ( tata in spania)

Buna ziua,

Am 2copii minori ptr.care am obtinut pensie de intretinere dupa un proces de divort in Romania, tatacopiilor este in Spania s-a tinut cont de veniturile lui de acolo. De curand insa ne-am trezit cu citatie, tata solcita micsorare pensie pe motiv ca au scazut veniturile , fara sa mentioneze veniturile actuale sau sa faca dovada veniturilor actuale. Eu banuiesc ca lucreaza fara acte insa nu stiu cum as putea dovedi mai ales ca eu locuiesc Ro. As vrea sa solicit instantei sa faca verificari in Spania a veniturilor lui, e posibil? Solicit asta prin intampinare pana la primu termen sau ?
Multumesc ptr. ajutor!
Puteti solicita ca instanta sa faca adresa angajatorului/fostului angajator sa comunice veniturile lui sau la organele financiare de acolo sa comunice veniturile.Insa aveti nevoie de adresa exacta a institutiei si denumirea ei.Puteti cere si prin intampinare aratand probele ce doriti s fie administrate.
Formulati intampinare si precizati ceea ce considerati.

Daca el nu va dovedi ca nu mai lucreaza in acel loc va pierde procesul.
Multumesc mult !