Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... competenta
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

competenta

buna ziua,
am de recuperat o suma de 270.000 euro, de la o firma din romania. (firma mea are sediul in alta tara - stat EU) si as dori sa formulez o actiune pe somatie de plata sau ordonanta de plata.
e bine sa o fac pe aceasta procedura sau a dreptului comun? si
la care instanta ar trebui sa ma adresez, conform codului de procedura civila? Tribunal?
va multumesc
Tribunalului de la sediul debitorului. Incercati somatia, ca nu aveti ce pierde.
Florian Turlete, Avocat