Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... buletin la angajare - va rog
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

buletin la angajare - va rog

Buna ziua,
Va rog mult sa imi raspundeti, daca se poate la urmatoarea intrebare :
- Ce lege vorbeste despre obligativitatea de a avea buletinul (domiciliul) in aceeasi localitate unde lucrez?
Adica, daca eu sunt din Craiova si lucrez in Bucuresti trebuie sa imi modific buletinul?
Va rog....
Nu exista niciun text de lege care sa prevada asa ceva .. puteti avea domiciul intr-o localitate si locul de munca in alta localitate ...