avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 642 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... buletin la angajare - va rog
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

buletin la angajare - va rog

Buna ziua,
Va rog mult sa imi raspundeti, daca se poate la urmatoarea intrebare :
- Ce lege vorbeste despre obligativitatea de a avea buletinul (domiciliul) in aceeasi localitate unde lucrez?
Adica, daca eu sunt din Craiova si lucrez in Bucuresti trebuie sa imi modific buletinul?
Va rog....
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 12:38, 31 Iulie 2012
Nu exista niciun text de lege care sa prevada asa ceva .. puteti avea domiciul intr-o localitate si locul de munca in alta localitate ...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Asistent maternal ContSters306800 ContSters306800 Locuiesc in jud.Giurgiu insa am buletinul in Ilfov. Vreau sa ma angajez ca asistent maternal dar din cauza buletinului mi s-a spus ca nu pot decat din raza ... (vezi toată discuția)
Unde, in ce domenii ma pot angaja fara buletin? VasileVolosciuc VasileVolosciuc Unde ma pot angaja fara buletin.Nu il am nici nu imi trebuie si nu stiu ce locuri de munca pot gasii fara sa ceara buletinul. (vezi toată discuția)
Cine judeca cauza romanul11 romanul11 Ce tribunal este competent sa judece o decizie a unui angajator? Cea inscrisa de angajator pe decizie (este obiectul litigiului) ca si ... (vezi toată discuția)