Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Obligatie solicitare eliberare Certificat atestare ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Obligatie solicitare eliberare Certificat atestare fiscala?

In iulie am radiat un PFA la Registrul Comertului, apoi cu cu rezolutia de radiere am mers la sediul Finante Publ de care apartin,acolo m-au pus doar sa completez Declaratia 220 si atat.De la alte cunostiinte care au detinut PFA(si de la functionari publ din alt sediu finante) stiu ca trebuia sa completez o cerere de solicitare control si sa cer sa-mi elibereze acest Certificat de atestare fiscala..etc In caz ca nu am Certif de atest fiscala pot avea probleme la un control,imi e solicitat?oricum si aici am o problema pt ca apar cu datorie la fondul de pensii pt ca sistemul a generat acei 232 lei lunar si abia la anul cu Declaratia 200(va fi pe zero)anulez datoria.Oficial pe site-ul ANAF el apare in sistem deja radiat. -Multumesc.
Chiar nu imi poate nimeni rasp daca se solicita Certificat atestare fiscala la un control ulterior inchiderii PFA? sau cand imi e necesar acest document ?