Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... perioda de somaj
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

perioda de somaj

perioada de somaj(12 luni) se aduga la vechime
1. Pe perioada de somaj indemnizat sunteti asigurata la pensie si sanatate iar contributiile sunt platite de la buget.

2. Perioada de somaj indemnizat nu este vechime in munca dar se adauga la stagiul de cotizare pentru pensie.