Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Concediul pentru crestere copil luat de tatic
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Concediul pentru crestere copil luat de tatic

Buna ziua,

Am si eu o mica nelamurire: unul dintre colegii mei doreste sa intre in concediu pentru crestere copil, in locul sotiei sale. Procedura difera de cea a mamicilor sau este identica? Care sunt pasii care trebuie sa ii urmeze taticul si angajatorul la care isi desfasoara activitatea?

Va multumesc anticipat!
O zi frumoasa!
Monici
Nu se face nicio diferenta intre parinti sunt aceleasi acte.
Multumesc mult pentru raspuns. Dar care este procedura in cazul in care taticul isi pierde locul de munca, mai poate intra in concediu crestere copil?

Monici