Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale taxarea inversa
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

taxarea inversa

Buna ziua, deranjez cu urmatoarea intrebare : achitarea în natură a arendei se încadrează în categoria operaţiunilor pentru care se aplică taxarea inversă ?
Multumesc pt orice raspuns.
Sanatate si o zi buna.
Nu exista reglementare in acest sens.
sau, formulez altfel intrebarea : care sunt implicatiile fiscale pt plata in natura a arendei?
multumesc pt orice raspuns
Evaluarea la pretul pietei si plata impozitului.