Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale hotarari aga
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

hotarari aga

hotararile aga se aplica din momentul adoptarii lor sau din momentul publicarii in Monitorul Oficial ?
multumesc
Am nevoie de putin ajutor, daca se poate cu trimiteri la lege. Am tot cautat dar nu m-am lamurit.

Avem o SA inchisa. Actionar majoritar care detine 99.9%.
In urma AGA printre altele s-a hotarat prelungirea mandatului cenzorilor, precum si marirea indemnizatiei acestora. AGA a avut loc in data de 30 martie.

De cand isi produce efectele hotararea? Putem acorda indemnizatiile marite inclusiv pe luna martie?
Buna ziua, daca s.a dat pentru doua hotarari aga din date diferite acelasi nr de inregistrare, acestea mai sunt valabile? Multumesc
Si acuma
Daca Textul publicat in mO nu este la fel ca textul din AG semnat si stampilat
sunt diferite
care textul este valibil : AGA sau MO
In mod normal Adunarea generală este organul de deliberare şi decizie
Si MO copieze AG
insemne ca existe o problema cu MO
si mai ales cine a dat textul, mu ?
Michel TARLOWSKI, utilizator
se scrie, NUUUU, nu se scrie MU, ai inteles idiotule ??
vezi mai idiotule, francez mizerabil, hotule, banditule ....trebuie sa te documentez prima data, dupa aia sa mergi sa faci cereri de anulare AGA.....idiotul dracului