Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Bilant
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Bilant

Buna ziua !

Un SRL cu obiect de activitate serv stomatologice, care , chiar daca depaseste cifra de afaceri de 35,000 euro , nu devine platitor de Tva.
Intrebarea este urmatoarea.daca anul trecut a depasit cifra de afaceri de 35,000 euro , la 30,06,2012 trebuie sa depuna bilant?
maria2424, utilizator
Sistemul de raportare contabila la 30 iunie 2012 a operatorilor economici se aplica persoanelor carora le sunt incidente Reglementarile contabile conforme cu Directiva a IV-a a Comunitatilor Economice Europene, parte componenta a Reglementarilor contabile conforme cu directivele europene, aprobate prin Ordinul ministrului finantelor publice nr. 3.055/2009, cu modificarile si completarile ulterioare, si care in exercitiul financiar precedent au inregistrat o cifra de afaceri peste echivalentul in lei al sumei de 35.000 euro