avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 424 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Bilant
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Bilant

Buna ziua !

Un SRL cu obiect de activitate serv stomatologice, care , chiar daca depaseste cifra de afaceri de 35,000 euro , nu devine platitor de Tva.
Intrebarea este urmatoarea.daca anul trecut a depasit cifra de afaceri de 35,000 euro , la 30,06,2012 trebuie sa depuna bilant?
Ultima modificare: Luni, 6 August 2012
maria2424, utilizator
Cel mai recent răspuns: Adolfina Pop , Consultant fiscal 20:44, 6 August 2012
Sistemul de raportare contabila la 30 iunie 2012 a operatorilor economici se aplica persoanelor carora le sunt incidente Reglementarile contabile conforme cu Directiva a IV-a a Comunitatilor Economice Europene, parte componenta a Reglementarilor contabile conforme cu directivele europene, aprobate prin Ordinul ministrului finantelor publice nr. 3.055/2009, cu modificarile si completarile ulterioare, si care in exercitiul financiar precedent au inregistrat o cifra de afaceri peste echivalentul in lei al sumei de 35.000 euro

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bilant la 30.06.2011 ioanaep ioanaep Buna ziua, Singura conditie pe care trebuie s-o indeplineasca societatile pentru a nu depune bilant la 30.06.2011 este sa aiba cifra de afaceri sub 35000 ... (vezi toată discuția)
Raportare contabila la 30 iunie 2012 viorel_georgescu53 viorel_georgescu53 Am o nedumerire, daca se poate as dori o opinie ..am depus online un bilant pentru o societate cu cifra de afaceri la 31.12.2011 mai mica decat 35.000 ... (vezi toată discuția)
Cine trebuie sa semneze bilantul? claudana claudana Buna seara! Am un PFA infiintat pe baza unei diplome de economist. Tin contabilitate la o firma care in 2013 a avut o CA de aprox. 227.000 lei. Va rog ... (vezi toată discuția)