avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 194 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Asigurari casa
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Asigurari casa

As dori sa stiu daca pot avea doua asigurari pentru acelasi imobil, la asiguratori diferiti.

Multumesc,
Cel mai recent răspuns: nucu$ , utilizator 13:20, 10 August 2012
Se poate dar nu aveti niciun avantaj in caz de dauna, intrucat nu veti putea primi decat bo singura despagubire, fractionata procentual intre cei doi asiguratori, proportional cu suma asigurata la fiecare dintre ei.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Asigurare obligatorie locuinta buiavasi buiavasi buna ziua! as dori sa stiu care este termenul limita pt asigurarea obligatorie a locuintei si daca pot avea incheiate doua asigurari la societati diferite pt ... (vezi toată discuția)
Asigurare la mai multi asiguratori ana.ana ana.ana Buna ziua, Eu detin un apartament achizitionat prin credit, ceea ce implica o asigurare in favoarea bancii. intrebarea este daca eu pot incheia si alta ... (vezi toată discuția)
2 asigurari facultative pe acelasi imobil Dafina M Dafina M Buna seara, Va rog sa imi spuneti daca pot incheia 2 asigurari facultative pe acelasi imobil la 2 firme de asigurare diferite ? Prima asigurare nu cuprinde ... (vezi toată discuția)