Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Asigurari casa
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Asigurari casa

As dori sa stiu daca pot avea doua asigurari pentru acelasi imobil, la asiguratori diferiti.

Multumesc,
Se poate dar nu aveti niciun avantaj in caz de dauna, intrucat nu veti putea primi decat bo singura despagubire, fractionata procentual intre cei doi asiguratori, proportional cu suma asigurata la fiecare dintre ei.