Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Am primit hotararea instantei.Ce urmeaza????
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Am primit hotararea instantei.Ce urmeaza????

Sunt parte a unui proces ca si reclamant, fiindca fostul angajator nu mi-a platit toate salariile.M-am prezentat la ambele termene, paratul insa nu.
Hotararea intsantei: s-a admis actiunea...Intrebarea mea este ce ar trebui sa fac in continuare, fiindca administratorul firmei (cel de care am de primit salariile restante) doreste sa "traga de timp cat de mult se poate" pe motiv ca nu dispune de bani.X-(
Multumesc.
In ce stadiu este procesul ?
Pai daca am primit acasa hotararea instantei, in ce stadiu este??
Conf art 278 hotararile primei instante sunt executorii de drept cand au ca obiect :
1 plata salariilor sau a altor drepturi izvorate din raporturile juridice de munca ,precum si a sumelor cuvenite potrivit legii.
As dori o explicare mai clara, ptr ca nu am cunostinte in domeniu si am actionat pe cont propriu, fara avocat.Interesul meu este daca imi voi primi banii si cum anume trebuie sa procedez....trebuie sa apelez la executor?
Daca aveti o hotarare definitiva si irevocabila fara nici o cale de atac din partea firmei reprezentata prin administrator ,atunci se poate apela la un executor judecatoresc.