Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general factura emisa pe un contract din 2011?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

factura emisa pe un contract din 2011?

Buna ziua!
Tocmai mi s-a refuzat o factura de catre o primarie , deoarece nu am contract emis in anul 2012. eu am incheiat cu ei un contract de prestari servicii in anul 2011 dar nu am specificat durata de valabilitate a acestuia. este legal sa imi refuze factura?
multumesc anticipat!
cu respect, Bianca
Sigur ca da. Platile pe care primariile le fac prestatorilor de servicii se stabilesc pe baza bugetelor aprobate, iar sumele sunt alocate din aceste fonduri. Ori daca Dvs. nu ati avut incheiat contract cu primaria respectiva, cum sa fiti luat in calcul cu serviciile respective si plata acestora in anul 2012?