Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit contract cu CAS pentru PFA
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

contract cu CAS pentru PFA

Salut!
Mi-am facut PFA de cam jumatate de an si am inteles ca trebuie sa inchei un contract si cu casa de asigurari de sanatate, dar ca nu ar fi obligatoriu.
Intrebarea mea este : acest contract este optional pentru PFA, sau este obligatoriu?
Si daca este, trebuie incheiat la o anumita perioada de la infiintarea PFA-ului?

Multumesc
asa e, am aflat si eu intre timp si deja m-am apucat si de platit, ca sa nu se adune mai mult decat este deja.
multumesc de raspuns oricum.
Am si eu o intrebare . Pentru cas ,pensii , pentru pfa este obligatoriu sa ma inregistrez? Mentionez ca nu sunt angajat in alta parte cu carte de munca. Exista un venit minim , trei salarii medii , am auzit ,de la care legea obliga inregistrarea la pensii? sunt pfa in sistem real . Va multumesc