Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Cum se poate face plata Timbrului
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Cum se poate face plata Timbrului

Cum se poate face plata la Timbru atata timp cat cei de la Tribunalul Timisoara nu imi da Bic si IBAN?

Cei de la Tribunal dau numai atat:
TRIBUNALUL TIMIª -situat în clădirea Palatului Dicasterial din Timişoara, str. Piaţa Ţepeş Vodă, nr. 2, jud. Timiş, Cod poştal 300055
Cod fiscal 2487620
Cont bancar: RO55TREZ62123610120XXXXX
TAXELE JUDICIARE DE TIMBRU
Sumele datorate se virează pe bază de ordin de plată sau se achită în numerar, în contul bugetului local al Primăriei Mun. Timişoara la oficiile poştale, trezorerie sau primărie.
Cod de înregistrare fiscală nr. R14756536
Cont nr. RO65TREZ62121070203XXXXX

Am inteles ca am IBAN, dar unde este BIC/SWIFT ? ca fara astea nu se poate face Transferul Bancar, si nici cei de la Tribunal nu au dat de 3 luni nici un raspuns la toate cele 3 scrisori ale mele.
[ link extern ]
poate gasesti ceva folositor aici pe link......dar fiind conturi de trezorerie eu zic ca s-ar putea sa nu aiba....eu de obicei rezolv cu un tel la primaria localitatii unde virez la contabilitate iti dau toate informatiile......la tribunal nu prea le stiu
Pentru trezoreria statului :
SWIFT= TREZROBU
BIC = TREZ
[ link extern ]
Asta este valabila pt. toate tretrezorariile, egal din ce oras?