Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... nu am primit ce am comandat
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

nu am primit ce am comandat

am comandat de la o persoana fizica ce are conturi pe mai multe site-uri de vanzari, niste oje, destul de scumpe dealtfel. valoarea comenzii a fost 100 ron dupa ce mi-a aplicat nu stiu ce reducere si am stabilit sa-i achit ramburs. i-am trimis comanda pe email cu nr de produse si culorile dorite, mi-a confirmat ca sunt ok, le are pe stoc. Cand am primit coletul am gasit alte culori decat ceea ce comandasem si practic nu am ce face cu ele. Persoana nu vrea sa-mi returneze nici banii nici sa-mi trimita produsele dorite de mine.
Pot face ceva in situatia asta? Unde trebuie sa ma adresez?
Multumesc!
In cazul comenzilor facute la distanta, puteti returna produsul fara niciun motiv.