Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Impozitare
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Impozitare

Buna ziua!

Pentru un comision acordat la intermedierea unei afaceri și care are valoarea de 180.000 euro, se plătește și alt impozit decât cel clasic de 16%?
Plătitorul este persoana fizică.

Mulțumesc!
Conform art. 43 Cod fiscal cota de impozit este de 16% si se aplica asupra venitului impozabil.

Multumesc foarte mult!