Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... somaj
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

somaj

pentru a intra in somaj trebuie sa semnez o hartie la angajator,vreau sa stiu deoarece sefii mei vor sa ma pacaleasca sa semnez o hartie .
Trebuie sa smnati de luare la cunostinta notificarea de preaviz ca veti intra in somaj incepand cu data de ...... Preavizul trebuie sa fie pentru cel putin 20 de zile lucratoare. Atentie la citirea notificarii in care trebuie sa specifice perioada de preaviz si articolul de somaj "art. 65" din Codul Muncii.