Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Infintare societate
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Infintare societate

Buna ziua,
Am marea rugaminte sa ma ajutati in vederea infintarii unei societati (firme de productie publicitara).Stiu ca trebuie sa ma duc sa iau acordul locatariilor vecini acolo unde fac sediul social al firmei.Stiu si pasii urmatori, dar am auzit ca pentru rezervarea de nume pentru firma dureaza 3 saptamani.Nu se poate sa rezolv cu toate actele in mai putin timp? Sa pot sa termin cu inregistrarea firmei si toate actele necesare pentru a putea da drumu la treaba.
Va multumesc
Eu zic ca se plateste la numarul de randuri.Chiar daca nu e asa, eu nu am mai vazut in ultima vreme firme cu 100 de coduri caen in actul constitutiv, oare de ce?
se plateste la numarul de randuri atunci cand faci modificari la actul constitutiv. este acea anexa la hotarare care are contor de cuvinte. nu la infiintare. la infiintare are dreptate antevorbitorul. sunt alte taxe. poti avea un act constitutiv de 100 de pagini.taxele sunt aceleasi
Intr-adevar este ideal ca la inceput sa introduceti cat mai multe coduri Caen in actul constitutiv caci oricate ati introduce, taxarea e aceeasi, insa daca va veti gandi sa le introduceti ulterior veti fi taxata ori de cate ori veti dori acest lucru, o data cu inregistrarea actului aditional.