Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... dovada domiciliului
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

dovada domiciliului

Puteti sa-mi spuneti, va rog, ca sa fac dovada domiciliului, pot sa aduc o dovada de la Politie ca am domiciliul flotant la o anumita adresa, sau trebuie sa dovedesc in mod specific cu adresa de domiciliu inscrisa in cartea de identitate?
Dovada domiciliului se face cu cartea de identitate.
Viza de resedinta este domiciliul dumneavoastra temporar, la alt imobil decat cel inscris in CI.

Nu vi se va da nicio hartie de la politie, autocolantul lipit pe verso-ul cartii de identitate face dovada adresei actuale - daca difera de cea inscrisa pe CI.