avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 971 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... Doctrina INM 2012-2013
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

Doctrina INM 2012-2013

Buna ziua!

Intentionez sa dau la INM in 2013 si m-ar interesa sa stiu cam de pe ce materiale trebuie sa invat la Penal, Civil si proceduri. Cum la 1.09.2012 intra in vigoare NCPC aici nu astept un raspuns clar insa daca mi-ati spune ceva legat de celelalte materii as fi recunoscator. Va multumesc anticipat !
Cel mai recent răspuns: ContSters262049 , utilizator 12:26, 30 August 2012
Noul Cod de Procedura Civila.
[ link extern ]
Ms. Merita sa fie luat in considerar.Pare intr-adevar bun.
Cu siguranta trebuie luat in considerare! Nu stiam de el!
Eu la procedura civila am avut un cod adnotat de M. Tabarca, dar stiu de la alti colegi ca cel de Boroi era mult mai bun!
[ link extern ]

Nu este adnotat, dar poate fi folositor pana la aparitia altui/altor coduri adnotate.
Ultima modificare: Joi, 30 August 2012
ContSters262049, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Admitere inm 2013 ContSters262049 ContSters262049 Deoarece topicul pentru Admitere inm 2013, deschis de un coleg de forum , nu poate fi decat citit, nepermitand adaugiri -o problema tehnica, banuiesc- voi ... (vezi toată discuția)
Bibliografie admitere inm Iulian81 Iulian81 Buna ziua! Pentru admiterea la INM bibliografia de examen este aceasi in fiecare an? Sau macar asemantoare? Daca nu cum se pot oamenii pregati in doar 60 de ... (vezi toată discuția)
Admitere inm 20011 iuliacrissy iuliacrissy Buna ziua! As avea nevoie de niste informatii privind examenul de admitere in INM(Magsitaratura).Eu sunt din Cluj si am inteles ca difera un pic ceea ce cere ... (vezi toată discuția)