Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... Doctrina INM 2012-2013
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

Doctrina INM 2012-2013

Buna ziua!

Intentionez sa dau la INM in 2013 si m-ar interesa sa stiu cam de pe ce materiale trebuie sa invat la Penal, Civil si proceduri. Cum la 1.09.2012 intra in vigoare NCPC aici nu astept un raspuns clar insa daca mi-ati spune ceva legat de celelalte materii as fi recunoscator. Va multumesc anticipat !
Noul Cod de Procedura Civila.
[ link extern ]
Ms. Merita sa fie luat in considerar.Pare intr-adevar bun.
Cu siguranta trebuie luat in considerare! Nu stiam de el!
Eu la procedura civila am avut un cod adnotat de M. Tabarca, dar stiu de la alti colegi ca cel de Boroi era mult mai bun!
[ link extern ]

Nu este adnotat, dar poate fi folositor pana la aparitia altui/altor coduri adnotate.
ContSters262049, utilizator