Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... contract de arenda
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

contract de arenda

Buna ziua. Va rog sa-mi spuneti cand se poate rezilia un contract de arenda? Doresc sa reziliez contractul de arenda, dar tinand cont de faptul ca inca anul agricol abia incepe si terenul nu este inca lucrat si insamantat cu culturi de toamna, iar administratorul societatii mia raspuns ca de la anul. Multumesc
Comunicarea trebuie s-o faceti in scris, cu cel putin un an inainte de a dori incetarea prezentul contract de arenda. Cititi si in contractul dumneavoastra ce precizari sunt pentru aceasta problema.