Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... lamuriri criterii anl
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

lamuriri criterii anl

Buna ziua,
In cazul in care sotul titularei cererii de repartizare a unei locuinte pentru tineri, destinata inchirierii, are varsta de peste 36 ani la data repartitiei locuintei, titulara cererii mai poate beneficia de repartizarea locuintei ?
Va multumesc
da poate beneficia de repartiție, este importanta vârsta titularului de contract

1.Titularul cererii de repartizare a unei locuinte pentru tineri, destinata inchirierii, trebuie sa fie major, in varsta de pana la 35 ani la data depunerii cererii si sa poata primi repartitie pentru locuinta in cel mult 12 luni de la data implinirii acestei varste. Cererea de locuinta se efectueaza numai individual si in nume propriu.

2.Titularul cererii de locuinta si ceilalti membrii ai familiei acestuia – sot/sotie, copii si/sau alte persoane aflate in intretinerea acestuia - sa nu detina si sa nu fi detinut o alta locuinta in proprietate si/sau sa nu fie beneficiarul unei alte locuinte cu chirie, proprietate de stat, proprietate a unitatii administrativ-teritoriale sau a unitatii in care isi desfasoara activitatea, in municipiul Bucuresti, indiferent in care sector al acestuia.