Forum Discuţii juridice Executare silită firma de recuperari , comisioane si penalitati
Discuție deschisă în Executare silită

firma de recuperari , comisioane si penalitati

in urma unui credit la Banca pe care nu l-am mai putut achita in urma reducerilor din salarii, o firma de recuperari imi dubleaza aproape suma si ma ameninta cu executare silita .lor nu le-am dat nici un ban deocamdata dar daca imi face executare silita pe toata suma care v-am spus cum pot sa contest acest lucru? Care sunt etapele unei executari silite din partea unei firmme de recuperari?
gi-jane2, moderator
Daca apreciati ca detineti temei legal si probe temeinice ,puteti formula contestatie la eventuala executare silita
Procedura de executare silita presupne verificari din partea executorului/recuperatorului referitor la bunurile dvs in evidenta,bunuri mobile/imobile /conturi /drepturi salariale-prezente si viitoare,care prin executare pot recupera debitul acumulat+cheltuieli de executare