Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... utilitati
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

utilitati

Am infiintat o II pentru care exista un contract de comodat pentru intraga casa. Uilitatile vin acum pe persoana fizica.Daca vreau sa-mi deduc cheltuielile cu utilitatile trebuie sa schimb contratele ? Mentionez ca in contractul de comodat existent nu s-a facut nici o referire la plata utilitatilor iar proprietarul casei este aceeasi persoana cu detinatorul II.Se mai poate completa contractul de comodat?
Se poate face o anexa la contractul de comodat prin care va angajati sa restituiti proprietarului banii platiti pentru utilitati. In acest sens se va intocmi o dispozitie de plata la care se va anexa o copie a facturii.