Forum Discuţii contabile şi ... Accize, alte taxe creanta
Discuție deschisă în Accize, alte taxe

creanta

Buna ziua,
ce se intampla daca o societate care este in curs de radiere s-a trezit cu un titlu de creanta (in baza activitatii cod CAEN 5630 ) cu sume restante din 2009? Dupa radiere mai este obligata sa plateasca aceasta creanta? Poate scapa cumva de aceasta creanta ? Proprietarul este obligat sa plateasca din urma cu toate penalizarile macar ca nu i-a fost adus la cunostinta pana acum ca ar avea ceva de plata. Va multumesc anticipat pt. raspunsuri!
Daca ati primit acel titlu de creanta (de la fisc?) inseamna ca s-a facut opozitie si nu se va radia firma pana nu se va plati.

Interesati-va la OFICIUL REGISTRULUI COMERTULUI sa vedeti care este situatia.