avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 913 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cat de mult conteaza referatul celor de la probatiune ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Cat de mult conteaza referatul celor de la probatiune intr-un proces penal?

Buna seara,

As dori sa stiu in ce masura influenteaza un proces ceea ce investigheaza persoana de la serviciul de probatiune?

Multumesc
Cel mai recent răspuns: ContSters178374 , utilizator 00:46, 27 August 2012
In ce sens va referiti?
In functie de acest referat instanta isi poate forma o parere despre persoana inculpatului si poate avea efect asupra individualizarii pedepsei.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Proces, citatie Tz1ganu Tz1ganu Am o mare probelma va rog sa ma ajutati cu informatii Am primit o citatie de la curtea de apel Bacau si scrie asa: Subsemnatul...,este chemat in aceasta ... (vezi toată discuția)
Sunt posibili 2 ani cu suspendare sub supraveghere? andrama andrama Buna ziua. Este posibila o sentinta de 2 ani cu suspendare sub supraveghere sau numai in cazul sentintelor de 3 ani se impune masura supravegherii? Mai ... (vezi toată discuția)
Masura supravegerii prevazuta de art. 863 cod penal dodonica dodonica Cand in decizia penala se aplica art 863 cp, -a) să se prezinte la Serviciul de Probaţiune de pe lângă Tribunalul de unde sa judecat cauza din Romania ... (vezi toată discuția)