Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cat de mult conteaza referatul celor de la probatiune ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Cat de mult conteaza referatul celor de la probatiune intr-un proces penal?

Buna seara,

As dori sa stiu in ce masura influenteaza un proces ceea ce investigheaza persoana de la serviciul de probatiune?

Multumesc
In ce sens va referiti?
In functie de acest referat instanta isi poate forma o parere despre persoana inculpatului si poate avea efect asupra individualizarii pedepsei.