Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Anulare BO pierdute
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Anulare BO pierdute

Buna ziua,
am o problema foarte mare.
Firma de curierat prin care am trimis 3 bilete la ordin, mi-a pierdut plicul.
Am anuntat la banca problema aparuta si am cerut anularea acestora insa ni s-a cerut o sentinta judecatoreasca.
Cine imi poate spune care este procedura, deoarece nu o cunosc si am nevoie de solutionarea problemei in cel mai scurt timp.

Multumesc,
Buna ziua,

Ati reusit sa rezolvati obtinerea anularii instrumentului in instanta?
Poate cineva sa ne comunice care sunt documentele ce trebuie intocmite in acest sens?

Multumesc mult,

~ Conținut șters la cerere ~
Buna ziua,

Poate cineva sa ma ajute cu documentele/formalitatile care trebuie intocmite pentru a obtine in instanta anularea instrumentului de debit?

Multumesc mult,

Buna ziua,
Am mare nevoie de un model de cerere chemare in judecata anulare BO. Ma poate ajuta cineva?
Multumesc!
Competenţa de soluţionare a cererii în anulare aparţine preşedintelui judecătoriei locului în care titlul este plătibil.
Daca banca emitenta are sediul in alt oras, dar BO au fost emise de o sucursala din Bucuresti, care este locul in care titlul este platibil?

Multumesc