Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... CCC pentru o persoana care lucreaza part-time
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

CCC pentru o persoana care lucreaza part-time

Va rog sa imi spuneti si mie daca are sau nu importanta cate ore lucrez.sunt angajata la program de 6 ore.trebuie sa am mai mult de 12 luni de cand lucrez ca sa po beneficia de indemnizatie sau este la fel ca la programul de 8 ore?
Va multumesc mult astept raspunsurile voastre
1. Puteti beneficia de indemnizatie pentru CCC si daca lucrati cu program mai mic de 8 ore pe zi.

2. Conditia este sa aveti venituri din salarii indiferent de suma si de programul de lucru.