avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 777 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... CCC pentru o persoana care lucreaza part-time
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

CCC pentru o persoana care lucreaza part-time


Va rog sa imi spuneti si mie daca are sau nu importanta cate ore lucrez.sunt angajata la program de 6 ore.trebuie sa am mai mult de 12 luni de cand lucrez ca sa po beneficia de indemnizatie sau este la fel ca la programul de 8 ore?
Va multumesc mult astept raspunsurile voastre
Cel mai recent răspuns: Valeriu TUDOR , Consultant resurse umane 15:36, 30 August 2012
1. Puteti beneficia de indemnizatie pentru CCC si daca lucrati cu program mai mic de 8 ore pe zi.

2. Conditia este sa aveti venituri din salarii indiferent de suma si de programul de lucru.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pot beneficia sau nu de indemnizatia de maternitate? ContSters262843 ContSters262843 Va rog sa imi spuneti si mie daca are sau nu importanta cate ore lucrez.sunt angajata la program de 6 ore.trebuie sa am mai mult de 12 luni de cand lucrez ca ... (vezi toată discuția)
In cat timp poate fii depusa cererea pt indemnizatie ,dupa nastere? lando lando Buna ziua,eu am un contract pt 2 ore si salariul aferent al acestei sume,la un srl,am inteles k nu pot beneficia de indemnizatie decat daca am salariu minim cu ... (vezi toată discuția)
Program de lucru 2 ore si nu beneficiez de indemnizatie crestere copil? melistefi melistefi buna, am cautat pe forum, dar am gasit doar ceva asemanator cu ceea ce ma intereseaza. Am lucrat pana in 15 noiembrie 2008 cu program de 8 ore, apoi din 15 ... (vezi toată discuția)