Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Salariati la o intreprindere individuala
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Salariati la o intreprindere individuala

este obligatoriu ca o intreprindere individuala sa aiba cel putin un angajat? in consecinta, va fi obligatorie plata contributiilor cu salariatul la bugetul de stat?
va multumesc
"Întreprinzătorul persoană fizică titular al unei întreprinderi individuale este asigurat în sistemul public de pensii şi alte drepturi de asigurări sociale şi are dreptul de a fi asigurat în sistemul asigurărilor sociale de sănătate şi al asigurărilor pentru şomaj, în condiţiile prevăzute de lege." Pe langa textul prezentat, mai aveti si alte informatii la adresa [ link extern ]
Nu, nu este obligatoriu, doar daca doriti.