Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... gard ce delimiteaza 2 propietati
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

gard ce delimiteaza 2 propietati

Buna ziua,
Va rog frumos sa-mi raspundeti la urmatoarea problema:
Inainte de a construi o locuinta noua in baza autorizatiei legale,am efectuat cadastru si intabulare atat pe locuinta veche cat si pe teren.
Dupa ce am terminat constructia noua (totul s-a efectuat legal) muncitori au efectuat gardul ce delimiteaza propietatea mea si a vecinilor, dar din cauza bauturi l-au efectuat stramb.
Am incercat sa intabulez locuinta noua si terenul,dar cand au venit specialisti,mi-au spus ca ei masoara ce gasesc la fata locului.
In cadastrul vechi gardul este drept,iar in prezent vecini nu imi dau voie sa-l aduc la starea initiala.
Va multumesc
Stati ca nu inteleg, daca aveti facut cadastrul pe teren, pentru ce sa-l mai faceti inca o data dupa ce ati construit casa?