Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... concediu prenatal????/
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

concediu prenatal????/

buna ziua
am o nelamurire.lucrez in invatamant iar pe la mijlocul lunii septembrie va trebui sa nasc.Din data de 1 septembrie imi voi baga concediu medical.Cate zile sunt obligata sa iau ca apoi sa pot intra in concediu pentru cresterea copilului?
Pentru a beneficia de CCC trebuie ca aveti cel putin 42 de zile concediu de lauzie (postnatal).