Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale impozit
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

impozit

Am o problema cu impozitul pe o autoutlitara, cei de la primarie mi-au scos camionul din baza de date.
Eu am fost plecata din tara si nu am mai platit nimic pt ca nu mia venit nici somatie nimic , apropo firma este susupendata de 3 ani, si eu nu am mai facut nimic , acum vreau sa il vand si cand am fost la primarie sa iau certificat fiscal au zis ca nu am ce vinde ca nu am nimic pe firma, apoi au descoperit gresala ca ei l-au scos din baza de date,dar eu tot trebuie sa platesc impozitul la zi ,si ok platesc impozitul ce cei trei ani , dar ce va intreb eu este penalizarile de ce sa le platesc pt ca nu este vina mea .si penalizarile sunt incaodata cat impozitu ,sper ca m-am exprimat bine. va multumesc
Obligatia dvs, era sa platiti impozitul la autoutilitara, chiar daca ati fost plecata din tara. Nu trebuie sa fiti somata ca sa achitatii impozitul pt bunul dvs. Iar eroarea celor de la Impozite si taxe, aceia de a scoate dupa rolul dvs masina, deasemenea tot nu va scuteste de plata debitului si a penalitatilor.
multumesc .