avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 574 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... convocare cercetare disciplinara
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

convocare cercetare disciplinara

Am primit in septembrie 2012 o convocare la cercetare disciplinara pt data de data 1 aprilie 2012!!!!.Nu este o gluma...pur si simplu nu pot sa cred cat de incompetent poate fi juristul firmei.
Cred ca acest convocator este lovit de nulitate de la emitere.Gresesc?
Cel mai recent răspuns: adisoi , utilizator 18:29, 20 Septembrie 2012
Decizia de reintegrare
Art.1 Incepand cu data de 20.08.2012 se anuleaza Decizia nr...prin care s a dispus incetarea CIM
Iar decizia de reintegrare este in copie,pe care scrie,,conform cu originalul...
Ultima modificare: Vineri, 7 Septembrie 2012
adisoi, utilizator
Si din cate am inteles aceasta v-a fost comunicat de curand ...asa este? ... daca da, ati pus data cand vi s-a adus la cunostinta aceasta decizie ?
Azi mi a fost comunicata decizia ,in copie,datorita solicitarii scrise adresata firmei.
Prin urmare, nu are cum sa va sanctioneze daca aceasta nu v-a fost adusa la cunostinta inainte de data de 20.08 ...
Am primit astazi decizia de concediere prin care sunt sanctionat cu desfacerea CIM datorita absentelor nemotivate incepand cu data de 21.08.....

Alte discuții în legătură

Cercetare disciplinara vs concediu medical YoAlle YoAlle Buna ziua, In data de 21.08.2017 era convocat la sediul societatii angajatul x pentru absentare nemotivata , a primit convocarea dar nu sa prezentat . In ... (vezi toată discuția)
Se respecta codul muncii la primarie?nu cred monicagh monicagh -conform legii fiecare institutie publica ar trebui sa aiba un regulament intern , pe care sa-l aduca la cunostinta angajatilor , dar la noi la primarie cand ... (vezi toată discuția)
Desfacerea contractului individual de munca pt absente nemotivate carmen64 carmen64 am mai multi angajati care lipsesc nemotivat de mai mult de o luna de zile ce pot sa fac in cazul lor? cum pot sa le desfac contractul ? (vezi toată discuția)