Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... convocare cercetare disciplinara
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

convocare cercetare disciplinara

Am primit in septembrie 2012 o convocare la cercetare disciplinara pt data de data 1 aprilie 2012!!!!.Nu este o gluma...pur si simplu nu pot sa cred cat de incompetent poate fi juristul firmei.
Cred ca acest convocator este lovit de nulitate de la emitere.Gresesc?
Decizia de reintegrare
Art.1 Incepand cu data de 20.08.2012 se anuleaza Decizia nr...prin care s a dispus incetarea CIM
Iar decizia de reintegrare este in copie,pe care scrie,,conform cu originalul...
adisoi, utilizator
Si din cate am inteles aceasta v-a fost comunicat de curand ...asa este? ... daca da, ati pus data cand vi s-a adus la cunostinta aceasta decizie ?
Azi mi a fost comunicata decizia ,in copie,datorita solicitarii scrise adresata firmei.
Prin urmare, nu are cum sa va sanctioneze daca aceasta nu v-a fost adusa la cunostinta inainte de data de 20.08 ...
Am primit astazi decizia de concediere prin care sunt sanctionat cu desfacerea CIM datorita absentelor nemotivate incepand cu data de 21.08.....