avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 846 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Recuperare remuneratie pentru marfa vanduta
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Recuperare remuneratie pentru marfa vanduta

Cum pot recupera remuneratia pentru marfa vanduta in cazul in care au trecut 2 ani,si nu am decat facturi emise,daca se poate sa ma ajute cineva,
va multunesc
Cel mai recent răspuns: Florian Turlete , Avocat 15:39, 10 Septembrie 2012
Simplu, incepeti procedura de recuperare a acestor sume, angajand in acest sens o persoana specializata.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Stornare facturi neincasate RobertR RobertR Am cateva facturi neincasate din 2011 din reaua vointa a clientilor. Nu as vrea sa ii mai dau in judecata ci sa le stornez pt ca sunt sume mici. Am doua ... (vezi toată discuția)
Somatie de plata! pui_horatiu pui_horatiu In situatia in care optez sa "merg" pe OG 5/2001, am facut si o Notificare + Conciliere cf. art. 720 C.pr.civ., am facturile semnate, ridicate de ... (vezi toată discuția)
Solutie pentru a incasa in cont a facturii emise de alta societate ririana ririana Buna ziua, Caut solutie pentru urmatoarea situatie: Societatea A detine magazin online si vinde atat produsele ei cat si pe cele ale altei societati B (pe ... (vezi toată discuția)