Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... mostenire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

mostenire

Buna ziua. am si eu o intrebare. parintii mei au divortat acum 27 de ani eu fiind crescut de mama.Tatal a murit acum 6 ani. Iar sotia lui cu care sa insurat dupa divortul de mama nu vrea sa i-mi zica nimic. cum aflu si eu ce a avut tata inainte sa moara? Din cate stiu eu avea 2 apartamente si o casa la curte dar doar atat mai stiu. Exista vreo posibilitate sa ma duc la primarie ca copil legitim si sa aflu ceva?
Termenul de 6 luni va curge din momentul in care ati aflat de decesul tatalui.