Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... prescriere termen executare
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

prescriere termen executare

Buna ziua ! Pentru o asa zisa datorie (2 facturi neplatite ) la Cosmorom din anul 2001 si contactat de Kruk prin 2011 care de atunci ma streseaza cu amenintari voalate si oferte care mai de care stupide cum pot sa procedez pt ca eu stiu ca posibilitatea celor de la Cosmorom sa ma dea in judecata s-a prescris iar cei de la Kruk nu mai au nici-un drept de pretentii materiale ?????
Dreptul la actiune este prescris, dar va pot cere plata, amiabil.
Nu aveti decat sa fiti calm si sa ii trimiteti la plimbare ori de cate ori va contecteaza. Ei mizeaza pe efectul persuasiv al hartuirii debitorilor, insistenta lor deteminandu-i pe multi sa isi plateasca datoriile prescrise.