Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... dreptul familiei
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

dreptul familiei

Buna ziua.As dori sa intreb daca se poate divorta amiabil la notar chiar daca exista si un copil minor.Astept raspuns. Multumesc anticipat.
Se poate. Va recomad sa luati in calcul si varianta divortului la mediator.
Da se poate cu conditia ca fostii soti sa cada de acord si asupra celorlate cereri accesorii divortului cum ar fi stabilirea pensiei de intretinere, a locuintei minorului, a programului de vizitare si binenteles sa fie de acord in ceea ce priveste custodia comuna.