avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 809 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Contract cu anexe
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Contract cu anexe

Pentru un contract de prestari servicii este in regula ca pretul sa fie trecut in anexa?

Un motiv ar fi ca Beneficiarul opteaza in anexa pentru pachete de servicii la un pret care reprezinta taxa de abonament.

In anexa sunt prezentate pachetele, iar Beneficiarul bifeaza in stilou optiunea pe care o va cumpara.
Cel mai recent răspuns: David & Zanescu S.C.P.A. , Avocat 17:09, 13 Septembrie 2012
da , este in regula, cu mentiune in anexa ca aceasta face parte integranta din contract

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contract cu pretul in anexe Adrian1483 Adrian1483 Cat de corecta este o formula cu contract cadru, incheiat pe 1 an + anexa unde se opteaza pentru pachete tip abonament, cu durata de 3 luni, 6 luni sau 12 ... (vezi toată discuția)
Conditionare vanzare pachet hbo Lulica Lulica Buna seara In urma cu un an am facut un abonament pentru televiziune prin cablu. Am optat pentru pachetul de baza, analogic. Zilele trecute am fost la ... (vezi toată discuția)
Ce valoare are conventia de prestari servicii de intermadieri imobiliare? stefy2104 stefy2104 Buna ziua, daca semnezi in calitate de cumparator o conventie de prestari servicii de intermedieri imobiliare, ce ti se poate intampla? Mentionez ca am ... (vezi toată discuția)