Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Contract cu pretul in anexe
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Contract cu pretul in anexe

Cat de corecta este o formula cu contract cadru, incheiat pe 1 an + anexa unde se opteaza pentru pachete tip abonament, cu durata de 3 luni, 6 luni sau 12 luni?

Deci, spre exemplu, se incheie contract pe 1 an si in anexa Beneficiarul opteaza pentru pachet pe 3 luni, la pretul x, platit in avans.

Dupa consumarea celor 3 luni, se poate incheia alta anexa, cu alte preturi, unde se opteaza din nou pentru un pachet?
~ Conținut șters la cerere ~
Ideea este ca durata contractului cadru = 1 an
Pachetele de abonament alese in anexa = 3 luni, 6 luni, sau 12 luni.

Se poate incheia contract cadru pe 1 an si abonament pe 3 luni. Dupa cele 3 luni, contractul cadru e inca valabil, dar incheie alta anexa, cu alt pachet de servicii. In plus, dupa 3 luni, preturile pachetelor se vor schimba, pentru ca in prezent exista o oferta speciala, valabila limitat.
~ Conținut șters la cerere ~