avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1770 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Factura de telefon incarcata
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Factura de telefon incarcata

Am abonament cu o firma de telefonie mobila , in iunie am cerut un nou SIM.
Am primit SIM-ul sigilat, asa il am si acum si cu toate acestea in factura urmatoare apare ca in luna iulie am dat sms-uri de 2, 3 euro fiecare si am dat telefoane la un numar care apare ca inexistent ( am sunat de pe un numar la acel numar ).
Pot cere daune morale in aceasta speta de tentativa de inselaciune, furt daca deschid un proces impotriva acelei companii de telefonie ?? Mentionez ca am facut reclamatie la Politie.Ce ma sfatuiti sa fac ?
Rog raspunsuri si multumesc anticipat.


Cel mai recent răspuns: GHEORGHIU RAMIRO GABRIEL , utilizator 12:05, 11 Septembrie 2012
Mi se pare ca in raport de valoarea prejudiciului pe care il aveti orice actiune de genul celor specificate de dvstra este sortita esecului,nu inteleg de ce nu ati mers la compania de telefonie mobila sa le aratati sim-ul sigilat si ca nu aveati cum sa folositi dvstra numarul respectiv,nu vi se pare mai simplu?
Este vorba de incredere, asa cum eu am fost " tepuit " asa pot fi in continuare " tepuit " atat eu cat si alti consumatori, nu vi se pare.Noroc ca eu am dovada cartela SIM sigilata, altfel cum demonstram ca nu am dat acele sms-uri ? In nici un fel si plateam ceea ce nu am consumat.Cred ca tratati prea usor o posibila fapta penala de inselaciune .Doresc si alte pareri despre acest fapt grav.
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Apelurile catre 112 nu apar in listingul de convorbiri marlenn marlenn as dori sa stiu daca e normal si legal sa nu apara in listingul de convorbiri de pe o retea mobila (doar una) apelul catre 112, indiferent ca apelul a fost ... (vezi toată discuția)
Probleme cu o societate de telefonie mobila ioandogaru ioandogaru ''Numarul tau, 074xxxxxxx, este selectat sa participe, duminica, xx.06, la prima extragere pentru un Volkswagen Polo FARA A PLATI acest SMS! Trimite acum DA la ... (vezi toată discuția)
Furat prin reancarcare sms de un fals operator de telefonie valhal valhal am fost pacalit de un fals operator de telefonie mobila, caruia i am reincarcat cu 3 sms uri doua cartele de la aceeasi retea de telefonie. valoarea cu care am ... (vezi toată discuția)