Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Iesirea din indiviziune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Iesirea din indiviziune

Buna ziua,

Va rog sa-mi spuneti ce acte sunt necesarea pt iesirea din indiviziune si unde trebuie depusa cererea. Precizez ca proprietarii sunt de comun acord privind partea fiecaruia ce-i va reveni in urma iesirii din indiviziune.

Multumesc!
Revin cu intrebarea: ati avut asemnea situatie si rezultatul a fost restituirea taxei? Adica reglementarea este in vigoare sau urmeaza sa intre de la 01 ianuarie 2013? Multumesc de raspuns.
Pentru edificarea dvs. va rog sa intrati pe urmatorul link, unde veti gasi o speta pe partaj judiciar, solutionat prin mediere, in iunie 2012 (in sentinta se arata si faptul ca taxa de timbru a fost restituita la cererea partilor):

[ link extern ]
e ok. Multumiri inca o data.