Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... PARTAJ
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

PARTAJ

Se poate deschide proces de partaj daca,anumite sume de bani au fost investite inainte de casatorie,sa zicem,in vederea imbunatatirii confortului in viitorul domiciliu conjugal?
Taxa judiciară de timbru + timbru judiciar pentru o valoare de 30000 lei ar fi aprox 1800 lei.
Onorariul avocatului depinde de fiecare.

În cazul în care aveți câștig de cauză și debitorul refuză plata creanței se va trece punerea hotărârii definitive și irevocabile în executare, deci se va trece la executarea silită a debitorului.

Pentru detalii, cel mai bine este să vorbiți cu un avocat.

Va multumesc !