Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... sulta
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

sulta

la iesirea din indiviziune, in ce conditii este platita sulta dispusa de instanta:obligatoriu in termenul dispus de instanta, consecinte in cazul in care nu se poate?;care este termenul de regula disspus de instanta?;daca se poate prelungii termenul pe parcusul a 1-2 ani?alte sfaturi
Sulta trebuie platita in termenul indicat de instanta.

In mod normal, daca nu este platita in termen sulta atunci creditorul are posibilitatea executarii silite, acesta beneficiind de un privilegiu asupra bunului pana la recuperarea sultei.