avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 577 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Achizitii alimente gradinita
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Achizitii alimente gradinita

O gradinita incaseaza bani de la parinti pentru hrana copiilor - este obligata sau nu sa faca achizitia alimentelor prin SEAP ?
Cel mai recent răspuns: carmen01011958 , moderator 13:49, 13 Septembrie 2012
Nu se face achizitia prin SEAP,deoarece fondurile nu sunt bugetare.
In opinia mea, gradinita de stat este o autoritate contractanta in sensul art. 8, a) din OUG 34/2006 :“a)oricare organism al statului - autoritate publică sau instituţie publică - care acţionează la nivel central ori la nivel regional sau local;”, nu are importanta sursa de finantare deci trebuie respectata oug34/2006.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Legea 469/2002 si penalitatile din contractele de achizitie publica donigao donigao Buna ziua, Am o ordonanta de plata pe OUG 119/2007 devenita irevocabila in baza unui contract de achizitie publica (OUG 34/2006) incheiat in 2008 cu o ... (vezi toată discuția)
Achizitii miha180611 miha180611 Buna ziua, Am si eu o trebare referitor la achizitii. Lucrez in cadrul unei firme care este infiintata de administratiile publice (un S.R.L.). Societatea se ... (vezi toată discuția)
Achizitii publice din fonduri europene Ilie Geanina Ilie Geanina As solicita un raspuns in aceasta speta. O organizatie nonguvernamentala care in cadrul unui proiect cu finantare nerambursabila achizitioneaza produse, ... (vezi toată discuția)