Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Achizitii alimente gradinita
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Achizitii alimente gradinita

O gradinita incaseaza bani de la parinti pentru hrana copiilor - este obligata sau nu sa faca achizitia alimentelor prin SEAP ?
Nu se face achizitia prin SEAP,deoarece fondurile nu sunt bugetare.
In opinia mea, gradinita de stat este o autoritate contractanta in sensul art. 8, a) din OUG 34/2006 :“a)oricare organism al statului - autoritate publică sau instituţie publică - care acţionează la nivel central ori la nivel regional sau local;”, nu are importanta sursa de finantare deci trebuie respectata oug34/2006.