Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Mod de completare adeverinta venit pt indemnizatie ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Mod de completare adeverinta venit pt indemnizatie crestere copil

Un salariat, tatic, a fost in concediu de crestere copil in perioada 01.06.2010 - 09.02.2012. Incepand cu 10.02.2012 revine la serviciu pana la data de 24.09.2012 cand doreste sa intre in CCC pentru ce de-al doilea copil.
In adeverinta (Anexa 2 la normele metodologice) care eu ca angajator trebuie sa o completez, la Partea I am un aliniat care ma intreaba:
- a beneficiat de indemnizatie pentru cresterea copilului in perioada .......
Avand in vedere ca eu trebuie sa-i trec veniturile doar pentru perioada cat a lucrat si apoi sa specific ca pentru restul de luni necompletate a primit indemnizatie de crestere copil, la aliniatul acesta ar trebui sa scriu ca a fost in crestere copil in perioada 1.06.2012 - 09.02.2012?
O adeverinta asemanatoare ii este eliberata de Agentia Judeteana pentru Plati si Inspectie Sociala cea care aproba si plateste indemnizatia pentru CCC.