Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Audiere minori divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Audiere minori divort

Buna ziua. Ce intrebari i se pot pune la divort unui copil de clasa a 5-a? Dar unuia de 17 ani? Raspunsurile trebuie sa fie strict legate de intrebare sau poti sa mai spui si altceva?
Daca este vorba despre audierea copilului partilor, aceasta audiere se face in camera de consiliu(uneori = biroul judecatorului) si intrebarile nu se refera la motivele de divort, ci la optiunea copilului de a sta cu unul sau cu altul dintre parinti.