avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 827 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... greseala vietii
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

greseala vietii

depistat la etilotest 0,58 aer expirat , prima proba iml 1,05;dupao ora 0,95 se intimpla pe drumul dintre cabana gura diham si busteni .
merita o cerere de recalculare a alcoolemiei ; cine te poate ajuta la formularea cererii.
nu doresc sa scap de pedeapsa,dar numai penal sa nu fie.
detin permis de conducere de 22 ani fara antecedente.
stiu ca am calcat pe bec si-mi cer scuze pentru toti participantii de pe sosele.
va multumesc daca ma aude cineva.
Cel mai recent răspuns: Ioan Ciobanu , Expert judiciar 20:27, 14 Septembrie 2012
Personal nu am incredere in recalcularea alcoolemiei.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recalculare? yoto69 yoto69 0,58 alcoolemie in aerul expirat ; 1,05prima proba biologica 0,95 a doua proba la iml. merita sa cer o recalculare sau sa pledez direct vinovat multumesc ... (vezi toată discuția)
Conducere sub influenta alcoolului dula_mondialu dula_mondialu am fost testat cu etilotestul de organele de politie si mi-a iesit o alcoolemie de 0,57 in aerul expirat,si 1,10 rspectiv 0,95 in sange. ce mi se poate ... (vezi toată discuția)
Recalculare alcolemie nelutu30 nelutu30 am mai pus o intrebare referitor la problema mea si am primit un raspuns bun ,ce vreau eu sa stiu este daca cineva de aici are cunostinta despre o problema ... (vezi toată discuția)