Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... incasare sulta
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

incasare sulta

1)Sulta se primeste la notar? in cazul iesirii din indiviziune si ramanerea proprietatii la unul din mostenitori.
2)Ce act se intocmeste la plata-incasarea sultei?
3)Se impoziteaza venitul obtinut drept sulta? Daca da, cu ce procent?
4)Se poate primi si in alt fel, de genul virare intr-un cont?
Scuzati-mi nestiinta ce inseamna CF? V-as ruga sa nu mai folositi prescurtari pe viitor, pentru intelegerea mai usoara a raspunsului. Va multumesc.
CF inseamna Cartea Funciara.
~ Conținut șters la cerere ~